Contact us now
+420 724 232 823

Naše nabídka

www.PRODDIS.CZ   +420 724 232 823   proddis@proddis.cz

Pilové pásy Hakansson

Pilové pásy vyráběné švédskou firmou Hakansson Sagblad jsou vhodné pro dělení veškerých druhů ocelí, železných i neželezných kovů, tvrdých plastů apod. Dodáváme ve dvou povedeních, odpovídajících různým nárokům řezání kovů i dřeva

Pilové kotouče HSS

Pro výrobu pilových kotoučů jsou použity rychlořezné wolfram-molybdenové oceli (5% molybdenu) – M2 a rychlořezné oceli wolfram-molybden a kobalt (5% kobaltu) – M35. První typ oceli je charakterizován nízkou křehkostí , vysokou mezní pevností, která vede k mechanické pevnosti , vysokému stupni houževnatosti a odolnosti proti opotřebení .

 Druhý typ oceli, díky obsahu kobaltu, má vynikající pevnost při řezání a tvrdost zubů a proto se zvláště používá při řezání nerezavějících ocelí nebo materiálů s vysokou pevností, které během řezné fáze generují vysoké teploty v kontaktní oblasti.


Rozsah vyráběných průměrů je od minimálního průměru 175 mm do maximáního průměru 620 mm, tloušťky od 1,0 mm do 5,0 mm. V praxi jsou používány tyto druhy zubů – BW ozubení (dělení třísky na dva díly), HZ ozubení (dělení třísky na tři díly), BS lamač třísky určený pro řezání trubek, VP – nepravidelná zubová rozteč. Kotouče mohou být povlakovány širokou škálou PVD povlaků.

Ostření nástrojů

Ostření fréz, vrtáků, záhlubníků, závitníků, pilových kotoučů a speciálních nástrojů.
Nabízíme rychlý servis a kvalitní ostření frézovacích, vrtacích a řezacích nástrojů na moderních CNC strojích ( CNC brusky Walter ) při zachování původní geometrie nástroje.

Ostření pilových listů dřevoobráběcích strojů.
Zajišťujeme servis kotoučových pil pro dřevoobráběcí stroje.
Dodržením správné geometrie břitu lze zvýšit nejen kvalitu opracování, ale i životnost nástroje a snížení nákladů.

V kooperaci zajišťujeme výrobu, ostření a prodej rotačních nástrojů z tvrdokovu a HSS pro kovoobrábění, a výrobu speciálních nástrojů podle výkresů zákazníka.